POZNAJMY SIĘ LEPIEJ

DBANIE O ZDROWIE PIERSI TO NIE JEDNORAZOWY TEMAT

Celem kampanii Dotykam=Wygrywam jest promocja zdrowia piersi poprzez regularne ich samobadanie i noszenie dobrze dobranego biustonosza. 

Kampania zbiera fundusze na działania charytatywne wspierając stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz fundację Wsparcie na Starcie.

Akcję wspierają ambasadorzy nawołujący do wypracowania w sobie nawyku dbania o zdrowie piersi. Są wśród nich: Beata Sadowska, Daria Widawska, Elżbieta Romanowska, Marzena Rogalska, Kinga Zawodnik, Aleksandra Kisio, Karolina Szostak, Lidia Kalita, Anna Iberszer, Anna Męczyńska, Paulina Koziejowska oraz dwóch panów: Qczaj i Michał Piróg. W gronie ambasadorek kampanii znalazły się także influencerki: Ola Nowak, Siostry ADiHD, Laura Ogrodowczyk, Karolina Cwalina, Anna Jaworska (MumMe.pl) oraz Miss Polonia Karolina Bielawska.. 

Pomysłodawczynią projektu, który odbywa się po raz 9, jest Izabela Sakutova, międzynarodowa ekspertka brafittingu, którą w organizacji akcji wspiera bieliźniana marka Panache, specjalista w zakresie rozmiarów D+, troszczący się o zdrowie i komfort kobiecych piersi.

 

EDUKACJA OD PODSTAW

Wsparcie na Starcie to fundacja założona przez Izabelę Sakutovą, która od lat zaangażowana jest w charytatywne akcje profilaktyczne. Fundacja buduje zdrowe nawyki u nastolatek. Jej wolontariusze będący profesjonalnymi salonami brafittingowymi działającymi na terenie całej Polski, edukują w szkołach nastolatki na temat tego, jak dbać o zdrowie piersi poprzez zaszczepianie w nich od samego początku zwyczaju regularnego samobadania piersi i noszenia dobrze dobranego biustonosza.

K.R_edited.jpg
K.R_edited.jpg
K.R_edited.jpg
K.R_edited.jpg
K.R_edited.jpg
K.R_edited.jpg
 

reCYCling

Jednym z elementów Dotykam=Wygrywam jest wymyślony na cele kampanii reCYCling, czyli zbiórka w salonach bieliźnianych i innych punktach na terenie całej Polski używanych biustonoszy, z utylizacji których

uzyskane środki wspierają charytatywne działania związane z walką z rakiem piersi.

 

W sumie w trakcie 7 edycji udało nam się zebrać 67 000 staników, a podczas 8 edycji aż 29 699!

Razem daje to spektakularny wynik 96 699 staników, czyli prawie 6 ton!!!

 

Pieniądze z reCYClingu od lat wspierają działania stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny,

a od ósmej edycji także fundacji Wsparcie na Starcie. 

Screenshot 2020-07-03 at 21.31.05.png
 

PROFILAKTYKA RAKA PIERSI

Rak piersi w Polsce jest na pierwszym miejscu wśród nowotworów u kobiet. Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, iż co roku chorobę tą diagnozuje się u około 18 tys. kobiet, z czego ponad 5 tys. umiera. Dlaczego? Pierwszym powodem jest zbyt późne wykrycie nowotworu. Choroba wykryta we wczesnym etapie jest niemal w 100 proc. wyleczalna. Według specjalistów najlepszym sposobem na wczesne wykrycie nowotworu jest dokładne poznanie własnych piersi i comiesięczne samobadanie. Niestety poprawnie i regularnie wykonuje jedynie 2-3 proc. kobiet!

 

BRAFITTING

Noszenie nieodpowiednio dobranego biustonosza może spowodować mnóstwo problemów zdrowotnych, takich jak bóle głowy, karku i pleców, skrzywienia kręgosłupa, otarcia

i odparzenia skóry, 

K.R_edited.jpg
 

PARTNERZY KAMPANII Dotykam=Wygrywam

Panache Lingerie

Marka, bez wsparcia której nie byłoby Dotykam=Wygrywam. Specjalista w zakresie produkcji wysokiej jakości bielizny w sektorze rozmiarów D+. Oferta Panache podąża za aktualnymi światowymi trendami, oferując kobietom o różnych rozmiarach, proporcjach i kształtach ciała bezkonkurencyjne podtrzymanie piersi i poczucie pewności siebie, niezależnie od sytuacji.

Fundacja WSPARCIE NA STARCIE

Celem fundacji Wsparcie na Starcie jest budowanie w nastolatkach pełnej świadomości zdrowia własnych piersi poprzez wyrobienie zdrowych nawyków na całe życie poprzez:

  • promowaniu zdrowych nawyków i zdrowej percepcji ciała

  • zachęceniu do regularnego samobadania piersi jako najbardziej skutecznej metody profilaktyki raka piersi

  • wyjaśnieniu na czym polega brafitting i jak wpływa na zdrowie i poczucie pewności siebie

Polskie Amazonki Ruch Społeczny

Stowarzyszenie wywodzące się z dobrze znanej organizacji Amazonek, działającej na rzecz raka piersi, skupiające pacjentów onkologicznych, zarówno kobiety jak i mężczyzn, a także wszystkich, dla których znacząca jest sytuacja polskiej onkologii. Jest to platforma szerokiego dialogu i współpracy, której celem jest wywarcie pozytywnego wpływu na standard diagnostyki, leczenia i rehabilitacji wszystkich rodzajów nowotworów. Inicjuje i wspiera akcje społeczne, profilaktyczne oraz edukacyjne związane z rakiem piersi, jajnika, tarczycy, płuc, skóry, wątroby oraz nerek. Łączy edukację z możliwością realnego zadbania o swoje zdrowie ułatwiając dostęp do określonych badań profilaktycznych i konsultacji medycznych.

3R Recycling Solutions

Duża firma sektora recyclingu tekstylnego w Polsce, która od lat współtworzy akcję DOTYKAM=WYGRYWAM, poddając recyclingowi zebrane podczas kampanii biustonosze i przekazując zysk z tego procesu na walkę z rakiem piersi.

Wolf Studio

Wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, będące nowoczesnym studiem fotograficznym, w którym zorganizowano sesję fotograficzną i nagranie fimów do kampanii Dotykam=Wygrywam.

Karolina Chabel–Williams

Utalentowana fotografka, która od lat wspiera kampanię Dotykam=Wygrywam swoimi zdjęciami.

Ania Kolatorska

Fotograf z ponad ośmioletnim doświadczeniem. Absolwentka Warszawskie Szkoły Filmowej. Pasjonuje się filmowaniem codzienności odtwórców historycznych oraz zdjęciami lotniczymi. Autorka filmów video promujących kampanii.

Desa Biżuteria

Lider rynku biżuterii kolekcjonerskiej w Polsce. W swojej ofercie ma kolekcję ponad 2 000 produktów o łącznej wartości blisko 18 milionów złotych. W większości to autentyczne wyroby z minionych stuleci w stylu art déco, secesyjnym czy biedermeierowym. Korzystając z doświadczenia mistrzów jubilerskich, można w Desa Biżuteria również naprawić, odnowić i zmienić rozmiar biżuterii oraz dokonać jej fachowej wyceny.

Double Tree by Hilton

W stylowych wnętrzach nowoczesnego hotelu DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw odbywa się oficjalna inauguracja 9 edycji kampanii Dotykam=Wygrywam.

Miss Polonia

Jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie, którego obecny kształt i misja zostały oparte na 90-letniej tradycji organizacji wyborów najpiękniejszej Polki. Laureatki Miss Polonia reprezentują nasz kraj w najważniejszych, międzynarodowych konkursach piękności na świecie: Miss World, Miss Intercontinental i Miss Grand International. Obecnie panującą Miss Polonia jest Karolina Bielawska.

Organic Life

Polski producent dermokosmetyków tworzonych z roślin i z pasji, które inspirowane są tradycją zielarską i współczesną nauką. Marka dba o piękno i komfort kobiet z troską o naturę, dlatego udział w akcji Dotykam=Wygrywam jest dla niej tak naturalny, jak jej produkty! Marka przekaże 25% z październikowej sprzedaży balsamu do ujędrniania biustu Organic Life jako wsparcie kampanii Dotykam=Wygrywam.

 

PARTNERZY MEDIALNI

  • Czarny Instagram Ikona

©2020 by Dotykam Wygrywam.